Neden Biz ?

Şehit Gazi Kamu-Sen ailesi olarak, sendikal ve demokratik haklar mücadelemizde ilk çalışma dönemini geride bırakmış olduk. 2019-2020 yıllarını kapsayan 1. çalışma döneminde, Şehit Gazi Kamu-Sen Yönetim Kurulu’nun belirlemiş olduğu yetki, görev ve sorumluluklara bağlı kalarak, sendikamızın tüzüğü başta olmak üzere, mücadele ilkelerimize ve değerlerimize uygun olarak önemli çalışmalar ve faaliyetler gerçekleştirmeye çalıştık. Tarafsız ve bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olmak üzere çıktığımız bu yolda; ötekileştirmenin her türlüsüne karşı bir tutum sergilemiş, politikanın aracı olmak yerine politika oluşturan bir aktör olarak siyasi çevreyi üyelerinin ve kamu çalışanlarının menfaatlerini korumak amacıyla şekillendirmiş bir sendikal eylemi devam ettirmekteyiz.

 

Kuruluşumuzda yatan temel etmen mevcut koşullar altında kamu çalışanlarına hizmet verebilen etkin ve ideolojik karşılığını kaybetmemiş bir sivil toplum kuruluşunun bulunmamasından geçmekteydi. Emekçi kamu çalışanları olarak bizler maalesef ki zaman zaman özlük haklarından çalışma ortamlarımıza kadar birçok sorun yaşamaktayız. Hak ve hukuk açısından meydana gelen eksiklikleri yerinde, zamanında ve kitlesel olarak gündem konusu edinen, vaatlerle değil yalnızca eylemsel hareketlerle ilerleyen Şehit Gazi Kamu-Sen Sendikası olarak örgütsüz bir çoğunluk değil örgütlü bir azınlık olarak çıktığımız bu yolda bir aile olarak gördüğümüz üyelerimizin desteği ile ileriye doğru gitmeyi sürdürüyoruz.

 

Kamuya kucak açışımızdan bu yana haklı davamız olan Hakk’ın yolunda ilerleyip kamu için ve kamu emekçileri için yılmadan, soluklanmadan mücadele vererek; makam, mevki ve kişi ayrımı gözetmeksizin hak gaspına yeltenenleri karşımıza almış ve içine düştükleri gaflet kuyusundan kurtulmaları için onlardan doğruluk elimizi esirgememişizdir. Bir yanlış var ise yanlışı yapanın kim olduğuna bakmadan yanlışını aşikar etmek ve yanlışı yapanı eylemlerimiz ile doğruya davet etmek bugün ki farkımızı ortaya koyan en temel özelliklerimizden biridir.    

 

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu demokratik ve laik bir cumhuriyette; kamuda görev alan üyelerinin arasında Gazi, Gazi ve Şehit yakınlarının, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurtlarında yetişen personellerin, Engelli personellerin, 4C’den 4B’ye geçen personellerin, Hizmetli kadrosunda çalışan personellerin, Teknik personellerin; Tüm kamu personellerinin özlük haklarını korumayı ve çalışma şartlarını iyileştirmeyi misyon edinen bir sendika olarak, bildiğimiz bu doğru yolda yürümeye devam ediyor ve hak savunuculuğu yaparak vatanımıza, milletimize ve aziz şehitlerimize olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

 

Bizler sadece sendikamızın kıymetli üyelerine değil tüm kamu çalışanlarına hizmet etmek için, onların sorunlarına ve sıkıntılarına çözümler getirebilmek için adımlarımızı atmaktayız. Bazılarından farklı olarak, sendikamıza yapılan her başvuru olabildiğince hızlı bir şekilde ve özverili bir biçimde gündem haline getirilerek değerlendirilmekte ve muhataplarını dönüş yapılmaktadır. Bizler yalnız bırakanlardan değil, ailesine sahip çıkanlardanız. Biz “BİZ” olmanın varlığını yaşatanlarız.

    

Kamuda görev alan Gazi, Gazi ve Şehit yakınlarının sendikal anlamda ulaşabilecekleri, seslerini duyurabilecekleri bir sendikanın olmaması, bugün bizim varlığımızı zorunlu kılmıştır. Bu nedenle Tüm kamu çalışanlarına aile sıcaklığını yaşatmak istediğimiz bu yolda Gazi, Gazi ve Şehit Ailelerinin her daim yanı başında olacak onların; birer abisi, ablası, kardeşi ve evladı olarak destekçileri olacağız. Kamuya atanmış olan Gazi, Gazi ve Şehit yakınları maalesef kamu kurumlarında yöneticiler ya da çalışma arkadaşları tarafından ötekileştirilmektedirler. Gaflet deryasında boğulan bu kimseler ne şehidimizden ne de gazilerimizden utanmamakta ve onların emanetlerine dil uzatmaktadırlar. Şehit Gazi Kamu-Sen olarak; Gazimize, Şehidimizin ve Gazimizin yakınlarına rencide edecek söz ve eylemlerde bulunanlara, onların haklarına el uzatanlara MÜTEMADİYEN DUR DİYECEK VE MÜTEMADİYEN HAD BİLDİRECEĞİZ.

Mevcut sendikaların kamu çalışanları adına yetersiz kalışı herkesin malumudur. Dolayısıyla kamu çalışanlarının sendika anlamdaki tercihlerini gözden geçirmeleri gerekmektedir. Bugün ulaşamadığınız, muhatap bulamadığınız, derdinizi anlatamadığınız, derman bulma yolunda destek alamadığınız bir sendika sizin sendikanız değil; kişisel menfaat güdenlerin sendikasıdır. Bu gerçek ile yüzleşen kamu çalışanlarına hak davamızın çağrısını iletmek en temel görevimizdir.

Daha fazla çalışma barışı, daha fazla hukuk, daha fazla adalet, daha fazla refah ve daha adil bir bölüşüm için yılmadan gayretlerimiz sürecektir. Yerimizde saymak bizi ancak zamanda ileriye taşır, daha fazlasında ileriye gidebilmek için ve daha fazlasına ulaşabilmek için  tüzüğümüzü ilan etmiş bulunuyoruz. İzleyeceğimiz çizgi yandaş olmanın çizgisi değil haklı davanın güzergahı olacaktır ve bu davada güdümümüz amaçları doğrultusunda siyaseti bir araç olarak sizlere sunmaktır. Sendika içerisinde görev yapmakta olan her kişiye açık bir şekilde hakkı neyse ödenecektir. Diğerlerinde olduğu gibi kimseye haddinden fazla ücret verilmeyecektir, Sendika tüzüğümüz ile bu durum koruma altına alınmıştır. Tüzük amacında kamuda görev alan üyelerinin arasında Gazi, Gazi ve Şehit yakınlarının/Engelli personellerin/4C’den 4B’ye geçen Personellerin/Hizmetli kadrosunda çalışan personellerin/Teknik personellerin ve Tüm kamu personellerinin özlük haklarını korumayı ve çalışma şartlarını iyileştirmeyi konu edinen bizler her daim her üyesi tarafından hesaba çekilmeye hazır ve nazır olarak Genel Merkezimizi 7/24 açık tutmanın güvencesini vermekteyiz. Sendika gelirlerini devletinin ve milletinin yararına seferber edecek olan sendikamız her daim kimsesizlerin, yetim ve öksüzlerin, yetiştirme yurtlarının, kadın sığınma evlerinin kısacası yardımına uzanabileceği herkesin yardımına koşacaktır. Bütün yetkililerinin her daim ulaşılabilir oluşuyla ve içinizden biri olmanın empatisiyle TÜM KAMU GÖREVLİLERİNİN sorunlarına çözüm olmak adına canla ve başla mücadele edecek teşkilatlanmamızla sizlere geliyoruz. Devletinin ve Milletinin hizmetkarı olan bir Sendikal Anlayış için 


EL ELE KARDEŞİM
EL ELE MESLEKTAŞIM..

ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun